Zahrady regionu Costa Brava se spojují

Sdílejte:

V jednotě je síla, řekli si zřejmě lidé, kteří se věnují ochraně a péči o zahrady regionu Costa Brava. Nejde samozřejmě o nějaké zahrádky rodinných domků místních Katalánců, ale o území, která Katalánské úřady vyhlásily za kulturní hodnotu a přisoudila jim regionální ochranu a další vyjímečnosti, vyplývající z jejich statutu.

Zahrady Costa Brava - Blanes - Lloret de MarNově uzavřená spolupráce se týká zahrad Jardins de Santa Clotilde v Lloret de Mar, zahrad Pinya de Rosa, nacházející se mezi Lloretem a Blanes , a botanické zahrady Marimurtra v Blanes. Nejde samozřejmě o nějaké fyzické propojování území, ale zejména o společnou správu, plánování a kooperaci v oblasti dalšího rozvoje. Dohodu podepsali současní představitelé lokální samosprávy i organizací, které zahrady provozují.

Zahrady Costa Brava - Blanes - Lloret de Mar 2Z hlediska dopadu na turistiku a poznávání byla zmíněna např. jedna z připravovaných novinek, kterou budou společné vstupenky do všech tří zahrad za zvýhodněnou cenu. Dohoda se zatím tyká zmíněných tří – ovšem už při ohlášení spolupráce byla ohlášena možnost připojení čtvrté zahrady k této „alianci“, kterou je zahrada Cap Roig.

Zahrady, kterých se dohoda týká, byly všechny založeny a budovány v první polovině minulého století (tedy ve 20. – to pro ty, kteří  budou tento text číst naopak ve století 22. a později :-)), a jsou jednou z vyhledávaných atrakcí na pobřeží Costa Brava. V současné době jimi projde ročně úhrnem přibližně 200 tisíc návštěvníků.

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář