Vydejte se vysokorychlostním vlakem do regionu Costa Brava

Sdílejte:

Populární turistická destinace Costa Brava (Španělsko, Katalánsko) se již brzy otevře těm, kteří nemají rádi levné letenky (:-)) ani letecké spoje obecně, nesnášejí cestování po silnicích a zároveň jim cesta vlakem připadá „děsně-nudně-dlouhá“. Poté, co došlo v lednu 2011 k propojení vysokorychlostního železničního úseku v Pyrenejích z Francie do Španělska (napojením stanic Perpignan a Figueres), byly okamžitě zahájeny práce na prodloužení vysokorychlostní dráhy do Girony, resp. Barcelony. Ta bude podle plánů zprovozněna v roce 2012.

Vysokorychlostní vlaky TGVA na co vše se budete moci při cestování vysokorychlostním vlakem těšit? Tak například pokud jste si udělali výlet do Paříže a zde nasednete na vlak, dostanete se do Girony za cca 5 a půl hodiny, oproti sedmi současným (abychom řekli pravdu, nějak moc nám to dech nevyrazilo :-)). Z francouzských Perpignan do Figueres (sídlí zde např. muzeum Salvadora Dalího) trvá už nyní cesta ale pohých 23 minut.

No tak se necháme překvapit, až bude vysokorychlostní železnice v provozu a budeme si moci vyčíslit, co by znamenala taková cesta z ČR na Costa Bravu vysokorychlostním vlakem (my vlastně nevíme, zda směrem na západ je od nás vůbec nějaké napojení na tyto moderní dráhy), jak dlouho by taková cesta – která nepostrádá romantiku ani nezanedbatelné pohodlí – trvala a na kolik letenek Praha – Barcelona  by finančně přišla.

Zdroj worldgolf.com
Ilustrační foto Railway-technology.com

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář