Kouření v barech a restauracích v letoviscích Costa Brava

Sdílejte:

Jezdíte rádi do Blanes? A jste navíc kuřáci, kteří by si rádi zapálili cigaretu u kávy v uzavřené kavárně, což je podle posledních trendů v odstraňovaní kouření ze života (nejen turistů) neuskutečnitelná situace? Potom se vám možná na vaši dovolené ve Španělsku – minimálně v katalánském letovisku Blanes na pobřeží Costa Brava – blýská na lepší „kuřácké“ časy.

Ono to tak začíná vypadat, že zákazy kouření všude možně nakonec pohltí samy sebe. Jen tak si lze totiž vysvětlit fakt, že obecní rada letoviska Blanes oficiálně požádala vyšší správní orgány Katalánska i Španělska o změny v nařízeních, které bez vyjímky zakazují kouření v restaurací nebo barech španělských letovisek. A důvod?

Prozaický – kuřáci, kteří si odskakují zapálit z kaváren, totiž prý obtěžují podstatně víc lidí, než kolik by jich trpělo v uzavřeném prostoru! Ti (lidé) si prý začínají stěžovat, a to hlavně na rušení klidu v okolí barů a restaurací. Takže se možná vše vrátí tam, kde to začalo: kuřáci se nastěhují nazpět do uzavřených místností, nekuřáci si potom budou hledat podniky vyhrazené jim. Proti gustu…

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář