České protesty na letišti v Barceloně

Sdílejte:

Skutečně „zajímavé“ scénky se musely odehrávat v sobotu večer na letišti v katalánské metropoli Barcelona. Podle zpravodajských stanic zde došlo k mohutným protestům občanů ČR. A jaký byl důvod? Nízkonákladová letecká společnost Wizzair cestujícím, směřujícím do Prahy, údajně teprve těsně před odletem sdělila, že bohužel nepřistanou v Praze na Ruzyni, ale na letišti v polských Katovicích!

Důvodem, kterým Wizzair tuto „malou“ nepříjemnost cestujícím vysvětlil, byla oprava přistávací dráhy v Praze. Proto prý mělo být nutné v noci (Wizzair odlétá z Barcelony do Prahy ve 21.50h s přistáním v Praze ve 23.50h) letět do polských Katic, odkud měli být cestující (údajně se jednalo o 100 lidí) dopraveni autobusy do Prahy.

Vlna nespokojenosti prý okamžitě zaplavila českou skupinku na letišti v Barceloně. Bouře prý přerostla do natolik nebezpečného stavu, že na místě musela zasahovat policie (přivolaná posádkou letadla), která několika cestujícím zakázala s Wizzairem odcestovat, problém – prý – pomáhalo řešit i české velvyslanectví  ve Španělsku.

A konečné řešení? Cestující nakonec z Barcelony odletěli přímo do Prahy až o den později – tedy v neděli, poté, co jim bylo poskytnuto na noc ze soboty na neděli ubytování v hotelu v Barceloně. A co poradit všem těm, kteří rádi využívají služeb nízkonákladových leteckých společností, ale přesto se v diskusích rozčilují nad chováním aerolinek? Přátelé, to chce klid, pokud vám podobné (a řekněme si upřímně naprosto ojedinělé) „zádrhely“ vadí, budete si holt muset připlatit…

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. 17.5.2011

    […] na letišti v Barceloně. Co se na letišti, resp. v letadle událo, o tom jsme vás informovali v předchozím článku – posádka sdělila cestujícím, že se neletí do Prahy ale do Krakova (původně jsme […]

Napsat komentář