Policie rozháněla opilé turisty v Lloret de Mar střelbou gumovými projektily

Sdílejte:

Lloret de Mar je po Barceloně druhou nejoblíbenější turistickou destinací Katalánska. A tak není divu, že mezi turisty, přijíždějícími sem trávit svoji dovolenou ve Španělsku, se najdou i ti, kteří se posilněni alkoholem či drogami rádi dopouštějí výtržností. V Lloret de Mar ale tentokrát (k událost došlo 8.8.) narazili – policie neváhala proti násilnému davu použít střelbu gumovými projektily, což se ukázalo jako velmi vhodné řešení.

Jak k celé situaci došlo? Horda opilých (či podle svědectví i zdrogovaných) mladých turistů odmítala ukončit svoje párty po uzavření diskotéky v tomto populárním letovisku Costa Brava a obsadili hlavní třídu na pobřeží. Kdo to v Lloretu zná, tak ví, že bez průjezdné pobřežní silnice se nikam nedostanete. Byla proto povolána katalánská policie.

Policisté se snažili davu (cca 400 lidí) domluvit, ovšem bezvýsledně. Dav se navíc začal – zřejmě po vzoru „revoltující“ severní Afriky – chovat velmi agresivně. Začaly létat láhve na policisty, lidé ničili veřejný majetek, rozbíjely okna a výlohy. Poté, co bylo zapáleno jedno policejní auto, použila policie střelbu gumovými projektily, což vedlo k rychlému uklidnění situace.

Místní zprávy hovoří o tom, že dav byl „mnohonárodnostní“, ale prim v něm měli hrát francouzi a italové. Starosta města v rozhovoru prohlásil, že je sám velmi znepokojen růstem násilí, ke kterému letos v oblasti dochází. Slíbil, že na zajištění absolutní bezpečnosti v Lloret de Mar budou do konce turistické sezóny dohlížet zvýšené počty policistů.

zdroj: The Telegraph

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. 19.8.2011

    […] dní po násilném střetu davu mladých opilých turistů v Lloret de Mar (viz. náš článek Policie rozháněla…) došlo téměř k opakování celé situace. Opět šlo o stovky mladých lidí, kteří si […]

Napsat komentář