Znovu zásah policie proti násilnému davu turistů

Sdílejte:

Několik dní po násilném střetu davu mladých opilých turistů v Lloret de Mar (viz. náš článek Policie rozháněla…) došlo téměř k opakování celé situace. Opět šlo o stovky mladých lidí, kteří si zřejmě přijeli do letoviska na Costa Brava vybít své touhy po střetech s policisty. Bilance? 22 lidí bylo zraněno (z toho 9 policistů), dvacet „turistů“ bylo zadrženo – 13 francouzů, 3 němci, dva holanďané, švýcar a slovinec. Všichni ve věku 20 – 22 let.

Záminka k násilí, ke kterému došlo 11.8., byla neméně „vážná“ jako minule. Policie tentokrát byla nucena zabránit vstupu davu lidí na diskotéku, v jejichž prostorách došlo k poruše klimatizace, zároveň museli být vyzváni k odchodu i ti, kteří již byli uvnitř. To si opilí a zdrogovaní tanečníci ovšem nenechali jen tak líbit. Okamžitě vyrazili do ulic města a začalo to nanovo – rozbíjení, nepokoje… K uklidnění situace tentokrát postačila pouze střelba do vzduchu.

Podle místních zpráv sem mnoho účastníků nepokojů přijelo pouze na tento jeden den. Správní orgány Lloret de Mar okamžitě oznámily, že se připravují tvrdá opatření proti těm, kteří si svoji dovolenou ve Španělsku zaměňují za opíjení se a páchání násilností.

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář