Costa Brava se snaží přitáhnout více Rusů na dovolenou

Sdílejte:

Turisté z Ruska se stávají velmi ceněnou klientelou v mnoha dovolenkářských destinacích. Poté, co doslova ovládli sever Afriky (Tunisko, Egypt…), a provozovatelům (nejen) ubytovacích kapacit prokázali svoji dostatečnou kupní sílu, začali se o tuto velmi početnou skupinu potenciálních zákazníků zajímat  provozovatelé dalších populárních turistických cílů. Katalánská oblast Costa Brava (Španělsko) není vyjímkou.

Finanční krize zsahuje mnoho oblastí, cestovní ruch nevyjímaje. Ovšem netýká se to Rusů – ti navzdory obavám o další osud měn cestují jako by se nechumelilo. V Egyptě, který navíc postihuje prozatímní nestabilní situace, se stali zachránci poloprázdných hotelů – jako jediní se nenechali odradit uvedeným politických stavem a stále plní rudomořská letoviska.

To neuniklo pozornosti středomořských turistických lokalit. Místní orgány regionu Costa Brava se rozhodly výrazně podpořit snahu o nalákání více turistů z Ruska. Mnoho Rusů jezdilo na dovolenou do některého z letovisek Costa Brava i dosud, převážně ovšem plnili pouze hotely v Lloret de Mar.

Vloni navštívilo Katalánsko cca 650 tis. Rusů. Letos se očekává zvýšení jejich počtu na jeden milon a Costa Brava by si ráda ukousla celých pětset tisíc z nich. Proto výrazně investuje do reklamy v Rusku, lákající na letní dovolenou ve Španělsku/Katalánsku právě do této oblíbené turistické oblasti.

zdroj např. Arena-Online

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář