Doprava do Lloret de Mar i přeprava v něm

Sdílejte:

Po silnici:
Do Lloret de Mar vedou tři přístupové cesty. Z jihu vede pobřežní cesta C-32, spojující Barcelonu a Palafolls. Posledních 12 kilometrů tvoří silnice N-II a G-682. Ze severu, tedy z Francie, vede dálnice AP7. A poslední přístupovou cestu tvoří 12 kilometrů dlouhá silnice G-680 z blízkého letoviska Tossa de Mar na severovýchodě.

Vlakem:
Lloret de Mar leží v blízkosti dvou hlavních vlakových tratí – tavhodnější prochází Barcelonou a pokračuje dále do přístavu Blanes, odkud už je to jen něco málo okolo 20-ti minut místní autobusovou linkou (Transports Pujol) do Lloret de Mar.
Letadlem:
Nejbližšími letišti, z kterých se dá bez problémů dostat do Lloret de Mar jsou ta v Barceloně (75km), kam létají letadla ze všech větších měst a letiště Girona (30km), oblíbené hlavně díky vysoké míře letů nízkonákladových leteckých společností.

Lodí:
Do Lloret de Mar se dá dostat i lodí, ale pouze z přilehlých přímořských letovisek Blanes, Tossa de Mar a Sant Feliu, pomocí malých výletních člunů.

Městská doprava:
Cestování po Lloret de Mar je jednoduché díky husté síti autobusových zastávek, které jsou rozprostřeny ve všech částech města. Taktéž je možné zapůjčení dopravních prostředků: od aut, přes motocykly až k obyčejným jízdním kolům. Návštěvníci mohou také využít k cestování na krátké vzdálenosti místní taxi službu a turistické minibusy bez střechy, jenž zajišťují nevšední a příjemný zážitek z jízdy.

Sdílejte: