Nakupování v Lloret de Mar

Sdílejte:

Obchod je druhým nejsilnějším ekonomickým pilířem města Lloret de Mar. Není proto divu, že malé krámky s rozličným zbožím naplňují téměř každou uličku, do které turista v tomto letovisku vstoupí a lákají k nákupům. Artikl nabízeného zboží se různí a dá se říci, že je poměrně široký. Od obyčejných suvenýrů , přes nábytek a oblečení (50% z něho s nápisem Lloret de Mar), až po úzce specializované prodejny např. nožů a jiných chladných zbraní (těch je zde poměrně dost a člověk, jenž je tomuto druhu zboží nakloněn, si může přivézt kvalitní kus za příjemnou cenu – i když si nejsme jisti, že po troše shánění by nebyl nákup v ČR výhodnější. Člověk si ovšem řekne – jsem na dovolené, tak abych měl nějakou památku – a koupí si samurajský meč s gravírovaným nápisem Ninja from Lloret).

Co se týče přístupu obchodníků k potencionálním zákazníkům při nákupech v Lloret de Mar, dá se říci, že je více než aktivní (kromě doby po obědě – tedy siesty, kdy nepracuje nikdo, kdo má rozum). Zvláště pokud projevíte o nějaký kousek zájem, nebude úplně jednoduché opustit daný obchod bez onoho předmětu (či mnoha dalších předmětů) a peněženky o něco lehčí.

V malé míře se dá smlouvat i o ceně, ale nikoli s takovými nároky a s takovým úspěchem jako například v arabských zemích – ve skutečnosti jde spíše o náhodné situace, ne nepodobné např. slevám v tržnicích v ČR – přece jenom ekonomická úroveň obyvatel Španělska je poněkud jinde. Zároveň i sociální skupina rekreantů, navštěvující Lloret de Mar, se rekrutuje z minimálně středních vrstev a něco takového jako smlouvání o ceny při nákupech v Lloret de Mar ani nevyžaduje.

Těžko napsat něco bližšího o nákupech v letovisku, a to i přes dříve zmíněnou hustotu obchodů a obchůdků. Ve skutečnosti bychom asi skutečně těžko našli něco (krom všudypřítomných suvenýrů), co bychom vám mohli doporučit, nebo co by se nabízelo ke koupi jako vyjímečnost, kterou si nekoupíte běžně v Tescu v ČR. Takže si raději vyražte za poznáváním do okolí Lloretu, do Barcelony nebo ještě dál, a na závěr si kupte třičko s mottem I Love Lloret de Mar.

Sdílejte: