Pláže Lloret de Mar

Sdílejte:

Absolutní většina turistů, jenž se rozhodne strávit svojí letní dovolenou v přímořském letovisku jako je Lloret de Mar, touží především po relaxaci na prosluněných písčitých plážích a koupeli  v teplých vodách moře. Ani v tomto směru Lloret de Mar nezaostává za ostatními oblíbenými turistickými cíly a nabízí  plážové vyžití vysoké kvality, které uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

Pláž Cala Canyelles je tou nejvzdálenější od centra města Lloret de Mar a přístup k ní tvoří malá klesající cestička napravo od silnice do Tossa de Mar. Hlavní zajímavostí pláže, která je zhruba stejně dlouhá jako pláž Santa Cristina, je bezesporu přístav pro jachty, který je jediný svého druhu v Lloret de Mar. Cana Canyelles pokrývá bílý písek jako většinu pobřeží Costa Brava a je ohraničena vysokými útesy, které pokrývá hustý porost borovic pinie.

Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions

Další místem pro koupání v Lloretu de Mar je Sa Caleta, která se nachází vedla hlavní pláže (tj. Platja de Lloret). Rozkládá se v blízkosti místního zámku, který zaujme hlavně možností nádherného výhledu do okolí. Celý břeh lemuje spousta malých lodí, které využívají domorodí rybáři. Sa Caleta nabízí stejně jako ostatní pláže bílý písek a příjemné pětiprocentní klesání směrem do moře.

Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions

Platja de Lloret (prostě „hlavní“ ) je název hlavní pláže ve městě Lloret de Mar, kam jistě zamíří většina turistů, kteří navštíví toto letovisko. Tento 1,5 kilometrů dlouhý písčitý pruh, vinoucí se podél pobřeží blízko centra města,  nabízí ten největší komfort, který lze při slunění a plávání zažít a není proto divu, že je tato pláž oceněná certifikátem kvality Bandera Blava. V těsné blízkosti pláže leží také parkoviště velkých rozměrů, kde si turisté mohou zaparkovat vlastní či půjčené vozy a motocykly.

Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions

Pláž Fenals je při svých 700 metrech druhou nejdelší pláží v Lloret de Mar.  Leží v rozlehlé zátoce a je velmi dobře chráněná před větrem a to díky skalnímu masivu, který jí obklopuje a který jí také odděluje od centra města i od hlavní pláže Lloretu de Mar. Charakter pobřeží je stejný, jako na ostatních plážích, a stejně tak zde nalezneme křišťálově čisté vody Středozemního moře.

Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions

Potřeba klidu – to je to hlavní, co může turisty přilákat na další z pláží Lloret de Mar, Cala Boadella. Návštěvníci si mohou užít 250 metrů nezkažené krásy, která v sobě kombinuje klid a tichost menších pláží,  s dostatkem prostoru který nalezneme spíše na těch větších.

Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions

Santa Cristina je odlehlou pláží, která leží mezi dvěma kopci, které jí perfektně chrání před větrem a vlnami, takže je zde téměř vždy klidná voda. Přístup k ní vede cestou nalevo od stejnojmenné kaple,  a už při chůzi po ní můžete ochutnat atmosféru, kterou nabízí samotná pláž. Obklopena porostem stromů, zpěvem ptáků a šumem moře, to je to, co poskytuje Santa Cristina beach v Lloretu de Mar.

Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions

Dvě skalnaté masy napravo otevírají cestu, která vede na poslední pláž v Lloret de Mar, která se nazývá Treumal beach. Ta je – díky okolním ostrým skalám a bujné vegetaci – asi nejdivočeji působícím místem, které můžete navštívit. Chcete se kromě opalování a plavání pokochat i krásnou přírodou španělského pobřeží Costa Brava? Pak je toto místo právě pro vás.

Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions
Sdílejte: