Štítky: Barcelona

0

Video z letadla Wizzair v Barceloně

Na internetu se objevilo video z letadla nízkonákladové společnosti Wizzair na letišti v Barceloně. Co se na letišti, resp. v letadle událo, o tom jsme vás informovali v předchozím článku – posádka sdělila cestujícím, že se neletí do Prahy ale do Krakova (původně jsme uvedli chybně, že do Katovic), a odtud budou pasažéři odvezeni autobusy do Prahy (cca 7 hodin jízdy). Důvodem prý měla být oprava přistávací dráhy v Praze. To je sice pravda, ovšem jak sdělila mluvčí pražského letiště, všechny letecké společnosti o opravě věděly již od loňského září… V komentáři pod videem píše jeho autor, že skutečným důvodem dříve neohlášené změny cíle cesty byl fakt, že Wizzair potřeboval mít ráno připraveno toto letadlo právě na letišti v Krakově.

1

České protesty na letišti v Barceloně

Skutečně „zajímavé“ scénky se musely odehrávat v sobotu večer na letišti v katalánské metropoli Barcelona. Podle zpravodajských stanic zde došlo k mohutným protestům občanů ČR. A jaký byl důvod? Nízkonákladová letecká společnost Wizzair cestujícím, směřujícím do Prahy, údajně teprve těsně před odletem sdělila, že bohužel nepřistanou v Praze na Ruzyni, ale na letišti v polských Katovicích!

Vysokorychlostní vlaky TGV 0

Vydejte se vysokorychlostním vlakem do regionu Costa Brava

Populární turistická destinace Costa Brava (Španělsko, Katalánsko) se již brzy otevře těm, kteří nemají rádi levné letenky (:-)) ani letecké spoje obecně, nesnášejí cestování po silnicích a zároveň jim cesta vlakem připadá „děsně-nudně-dlouhá“. Poté, co došlo v lednu 2011 k propojení vysokorychlostního železničního úseku v Pyrenejích z Francie do Španělska (napojením stanic Perpignan a Figueres), byly okamžitě zahájeny práce na prodloužení vysokorychlostní dráhy do Girony, resp. Barcelony. Ta bude podle plánů zprovozněna v roce 2012.