Štítky: Lloret de Mar

0

Costa Brava se snaží přitáhnout více Rusů na dovolenou

12.2.2012 – Turisté z Ruska se stávají velmi ceněnou klientelou v mnoha dovolenkářských destinacích. Poté, co doslova ovládli sever Afriky (Tunisko, Egypt…), a provozovatelům (nejen) ubytovacích kapacit prokázali svoji dostatečnou kupní sílu, začali se o tuto velmi početnou skupinu potenciálních zákazníků zajímat provozovatelé dalších populárních turistických cílů. Katalánská oblast Costa Brava (Španělsko) není vyjímkou.

0

Znovu zásah policie proti násilnému davu turistů

19.8.2011 – Několik dní po násilném střetu davu mladých opilých turistů v Lloret de Mar (viz. náš článek Policie rozháněla…) došlo téměř k opakování celé situace. Opět šlo o stovky mladých lidí, kteří si zřejmě přijeli do letoviska na Costa Brava vybít své touhy po střetech s policisty. Bilance? 22 lidí bylo zraněno (z toho 9 policistů), dvacet „turistů“ bylo zadrženo – 13 francouzů, 3 němci, dva holanďané, švýcar a slovinec. Všichni ve věku 20 – 22 let.

1

Policie rozháněla opilé turisty v Lloret de Mar střelbou gumovými projektily

10.8.2011 – Lloret de Mar je po Barceloně druhou nejoblíbenější turistickou destinací Katalánska. A tak není divu, že mezi turisty, přijíždějícími sem trávit svoji dovolenou ve Španělsku, se najdou i ti, kteří se posilněni alkoholem či drogami rádi dopouštějí výtržností. V Lloret de Mar ale tentokrát narazili – policie neváhala proti násilnému davu použít střelbu gumovými projektily, což se ukázalo jako velmi vhodné řešení.

Video z Lloret de Mar – lákadlo na dovolenou ve Španělsku 2011 0

Video z Lloret de Mar – lákadlo na dovolenou ve Španělsku 2011

28.6.2011 – Vážení čtenáři těchto stránek: vaše dovolená Španělsko 2011, třeba právě v letovisku Lloret de Mar je tady! Dnes – myšleno konec června – už nikdo nemůže říkat „čas letních dovolených se blíží“. Protože ten čas právě začal! Že jste si ještě žádný pobyt nenaplánovali? Žádnou dovolenou nezakoupili? Nechceme vás strašit, ale radíme vám: pospěšte si! Protože letošní situace (po problémech na severu Afriky) v oblasti dovolené ve Středomoří se dá charakterizovat jako přetlak. Samozřejmě ještě volná místa jsou, i na našich stránkách se můžete podívat na lastminute nabídku dovolené ve Španělsku, ale kdo pozdě chodí, na toho už místo v hotelu zbýt nemusí. A pokud vás pouze texty nenalákaly do Lloret de Mar v oblasti Costa Brava, podívejte se na ochutnávkové video – pláže, zábava, nákupy…

0

Zahrady regionu Costa Brava se spojují

V jednotě je síla, řekli si zřejmě lidé, kteří se věnují ochraně a péči o zahrady regionu Costa Brava. Nejde samozřejmě o nějaké zahrádky rodinných domků místních Katalánců, ale o území, která Katalánské úřady vyhlásily za kulturní hodnotu a přisoudila jim regionální ochranu a další vyjímečnosti, vyplývající z jejich statutu.

lloret de mar pláž 0

Vítejte na stránkách, věnovaných letovisku Lloret de Mar

Vítejte na nových internetových stránkách, věnovaných primárně letovisku Lloret de Mar (a sekundárně potom oblastem, ke kterým toto proslulé středomořské turistické centrum patří. Tedy Costa Brava a přilehlá pobřeží, Katalánsko, blízká Barcelona, Španělsko). Najdete tady vše, co by vás mohlo z turistického či cestovatelského hlediska o Lloret de Mar zajímat. To zní samozřejmě velmi nadneseně a my přiznáváme, že k naplnění takového obsahu bude třeba více času.